Wróżby z fusów

W każdą środę mapa kartograficzna (grafika) wybranego kontynentu gratis!


Zmysłowy świat kawowy !!!

Kawa przywołuje w nas ciepłe wspomnienia, z nią większość z nas zaczyna dzień, delektując się jej kuszącym aromatem, jest również nieodzownym elementem spotkań towarzyskich.
Jest wiele gatunków kaw, przygotowuje się ją na różne sposoby, serwuje zarówno na ciepło, przynosząc błogie rozgrzanie w chłodne dni, jak i na zimno, stanowiąc zbawienne ukojenie przy upałach.
Najbardziej popularnym  rodzajem kawy jest Arabica, delikatna odmiana  pochodząca z Afryki Środkowej i Ameryki Południowej.  Arabicę możemy kupić w postaci ziarenek, które sami możemy zmielić, wtedy uzyskamy pieszczący zmysły cudowny aromat lub zakupić gotową,  już zmieloną.  Z takiej kawy możemy przygotować aromatyczny napar w powszechnie  znany nam w Polsce sposób,  czyli zalewając  kawę wrzącą wodą.  Można ją również przygotować z ekspresu, ponoć w takiej postaci jest o wiele zdrowsza, ale wszystko według upodobań. Twierdzi się, iż najzdrowszy sposób przygotowania kawy to  gotowanie  jej z przyprawami, ja czasem taką kawę przygotowuję, zwykle wsypuję 2 łyżeczki kawy na szklankę wody do małego garnuszka, dosypuję cukier i przyprawy i doprowadzam do momentu uniesienia się kawy, tak aby nie wykipiała.  Można też umieścić kawę w większym naczyniu i pogotować kilka minut. Kawę można osłodzić dopiero po zagotowaniu, używając do tego np. brązowego cukru lub miodu. Jeśli chodzi o przyprawy można użyć rozgrzewającego cynamonu lub kardamonu, wanilię, jak również kurkumę (która ma  zastosowanie antynowotworowe) i kminek (wcześniej myślałam, że kminek nadaje się głównie do zupy, jednak i takiej kawie nadaje swoistego smaku). Wszystko według uznania oczywiście, zawsze  można trochę poeksperymentować.
Nieco mocniejsza, jeśli chodzi o zawartość kofeiny jest Robusta, która idealnie nadaje się do przygotowania klasycznego włoskiego espresso (nie mylić z ekspresem do kawy, co się niektórym zdarza i wtedy powstaje nieistniejąca kawa „ekspresso” ;) Użyciem takiej nazwy możemy narazić się jedynie na popełnienie  faux-pas  ). Na bazie espresso przygotowuje się też znane cappuccino, z pyszną mleczną pianką. W takiej postaci serwowana jest głównie w kawiarniach, w filiżankach. W domowym zaciszu można przygotować sobie samemu cappuccino prosto z saszetki, wystarczy zalać gotowy proszek świeżo zagotowaną i ,co ważne, nie wrzącą wodą. Producenci tego typu specyfiku oferują nam bogaty wachlarz smaków, aby zaspokoić nasze gusta zmysłowe. Jeśli ktoś życzy sobie większą i słabszą wersję espresso, może zaserwować sobie kawę tzw. Americana, podawaną również w filiżance, jak tradycyjne espresso, z tym, że w filiżance o wiele większej, adekwatnie do jej nazwy.
Znana jest też kawa Lavazza, która jest mieszanką ziaren kawy Arabica pochodzących z Ameryki Centralnej i Afryki. Nadaje się do wszystkich ekspresów do kawy.
Mieszanka kawy Robust i Arabica , pochodzących z upraw w Ameryce Południowej, głównie na plantacjach Brazylii, Peru i Ekwadoru, to przede wszystkim podstawa kawy rozpuszczalnej zwanej też „Nes”.
Na bazie „Nes” przygotowywana jest kawa na zimno, która jest szczególnie popularna w Grecji i nosi nazwę frappe. Przyrządza się ją wsypując do wysokiej szklanki łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, cukier (w zależności od upodobania, jedną lub dwie), po czym te składniki miksuje się tak zwanym spieniaczem, następnie dolewa się zimnej, najlepiej mineralnej wody, wrzuca się kostki lodu. Jeśli ktoś lubi może dolać również zwykłe lub skondensowane mleko. Wystarczy tylko dodać nieodzowny składnik, tzn. słomkę i nasza pyszna kawa z unoszącą się na wierzchu szklanki pianką jest gotowa do spożycia i orzeźwienia nas w upalne, letnie dni. 

Tak wygląda orzeźwiająca kawa Frappe. 


Jeśli jesteśmy przy słonecznej Grecji, to nie sposób nie wspomnieć o kawie parzonej po turecku i tam ma swoje korzenie, Grecy zmienili jednak  jej nazwę na elliniko (grecka). To swoistego rodzaju kawa najpierw palona,  a potem mielona, o specyficznym, nie spotykanym u nas w Polsce smaku,  pije się ją zazwyczaj w malutkich filiżankach, zagotowując uprzednio odmierzoną i wsypaną do małego garnuszka (tygielka) łyżeczkę kawy z odpowiednią ilością cukru lub całkowicie bez, według uznania i doprowadza na małym ogniu do momentu podniesienia się pianki. Takiej kawy nie powinniśmy przegotować, bo inaczej nie uzyskamy owej pianki. Zaraz po tym jak lekko się podniesie, zdejmujemy z ognia i wlewamy  do filiżanki. Grecy taką kawę piją  bez mleka. Można jednak się przyzwyczaić, ja, która jestem miłośniczką mleka w kawie, tak pokochałam ellinko bez mleka, ze każdy jej łyk to dla mnie rozkosz każdego poranka i nie tylko. Kawa elliniko jest  ponoć bardzo zdrowa i można ją popijać co najmniej dwa razy dziennie, oczywiście, jak we wszystkim, potrzebny jest umiar. Ciekawostką jest, iż w Grecji podobnie jak i w Turcji,  wróży się z fusów takiej kawy. Trzeba pozbyć się nadmiaru płynu , odwrócić filiżankę do góry nogami i ustawić na spodeczku i poczekać jakiś czas, aż naszym oczom ukażą się pewne wzorki, które laicy potraktują  jak zwykłe „esy –floresy”. Jednak są osoby, które mają specjalny dar widzenia czegoś więcej i wyczytywania, z tych obrazków często zaskakująco zgodnych z rzeczywistością faktów. Niektórzy też widzą pewne sprawy, które mogą przydarzyć się w przyszłości. Mnie też czasem wróżono i wiele rzeczy się zgadzało, co dla mnie, jako sceptyka w tego typu kwestiach, było dużym zaskoczeniem.  Załączam zdjęcie, na którym na wewnętrznej stronie filiżanki, dostrzec można powstałe z fusów kawy elliniko obrazy, po prawej stronie widać ludzką twarz ,  kierując się w prawo dostrzec można serduszko a tuż obok  sylwetkę człowieka o grubszej posturze.  Akurat w tym przypadku, te  obrazki widoczne są gołym okiem. Osoby wróżące z fusów, potrafią ze zwykłych, dla nas nic nie znaczących wydawać by się mogło,  „esów-floresów”  rozpoznać określone obrazy i je zinterpretować.


Z Grecji przenosimy się do równie ciepłych klimatów  Włoch, gdzie oprócz typowego włoskiego espresso i powstałego na jego bazie cappuccino, możemy również zasmakować jeszcze innej wersji espresso, rozpowszechnionej w ostatnim czasie, przede wszystkim w kawiarniach i u nas w Polsce,  kawy o nazwie Latte machiatto , jest to kawa serwowana w dużych szklankach, gdzie widoczne są trzy warstwy,warstwa espresso, warstwa gorącego mleka a na górze pianka. Do tak przygotowanej pysznej kawy podawana jest specjalna długa łyżka i cukier, który każdy dosypuje według własnego gustu.
Przenieśmy się teraz w trochę chłodniejsze klimaty, a mianowicie do Irlandii, gdzie na pewno przyda się nam  filiżanka gorącej kawy. Kawa po irlandzku (Irish coffee) sporządzana jest z kawy, irlandzkiej whiskey, bitej śmietany i brązowego trzcinowego cukru. Jest to kolejna po kawie latte, kawa,  nazwijmy to,  warstwowa. Pije się ją w wysokich szklankach z nóżką, wlewając gorącą kawę, następnie podgrzaną whisky i na wierzch ubitą śmietanę. Osobiście nigdy nie próbowałam kawy pod taką postacią ale mniemam, iż smakuje wyśmienicie.
Do kawy często dodawane są też likiery, również do kawy Frappe, takie jak na przykład Baileys, likier migdałowy Amaretto, likiery orzechowe, czekoladowe czy nawet miętowe, ich wybór zależy od upodobania smakosza. Niektórzy są również zwolennikami kawy z lodami.
Smak kawy często urozmaicamy sobie słodkim ciasteczkiem czy  czekoladką. Jednak  kawa stanowi też bazę dla niektórych deserów na zimno, jak również różnego rodzaju ciast.
Zwykle kawę pijemy , nie tylko dla jej wyjątkowego smaku ale również, aby dzięki zawartości kofeiny, dodała nam energii, podniosła ciśnienie.

Jednak jest też rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą zażywać kofeiny z różnych względów. Dla takich osób stworzona jest kawa bezkofeinowa.  Znaną kawą bezkofeinową jest kawa zbożowa, np. klasyczna Inka czy Anatol. Obecnie na rynku tego typu kawa serwowana jest również w wielu wersjach smakowych.

Według znawców oryginalna kawa powinna być czarna. Jeśli ktoś na przykład, tak jak ja, lubi kawę zabieloną mlekiem, to proszę bardzo. To samo jeśli chodzi o słodzenie, są zwolennicy kawy gorzkiej, inni pół słodkiej, jeszcze inni słodkiej lub bardzo słodkiej. Można ją sobie osłodzić również zdrowszym cukrem brązowym, miodem lub słodkim likierem. Najważniejsze, aby każdy znalazł swój własny rodzaj i sposób picia kawy i rozkoszował się  przenoszącymi nas w błogi nastrój bukietami zapachu i smaku.
Kawa zatem wydaje się być nieodzownym elementem naszego życia, urozmaica je swoim smakiem i aromatem, stanowiąc ucztę dla zmysłów.


Nawet jeśli nie mamy specjalnego daru do wróżenia, możemy posłużyć się poniższymi symbolami.
Zatem  teraz czas na wróżby !!!

1.Przygotuj małą filiżankę, najlepiej z białym wnętrzem pozbawionym wzorów oraz talerzyk.

2.Zaparz kawę po turecku, według podanego powyżej przepisu.

3.Gotuj kawę na małym ogniu. Zamieszaj  powoli, przy mieszaniu kawy skoncentruj się na tym, co chciałbyś wiedzieć, zadawaj pytania, na które chcesz znaleźć odpowiedź we wróżbie.

4.Przelej kawę do filiżanki, a kiedy  już trochę ostygnie zacznij ją pić 7 powolnymi łykami, rozmyślając  intensywnie o swoich pytaniach, a jednocześnie  dziękując  za to, że otrzymasz na nie odpowiedzi.

5.Nie wypijaj do końca, pozostaw trochę płynnej kawy. Zakręć filiżanką trzy razy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Filiżankę połóż do góry dnem na talerzyku. Zostaw  ją w tej pozycji przez 7 minut.
6.Czekając na wróżbę cały czas koncentruj się na tym, co chciałbyś wiedzieć.

7.Następnie jednym zdecydowanym ruchem odstaw filiżankę na stół i już możesz zacząć odczytywać powstałe z fusów symbole i co ważne, należy trzymać filiżankę w prawej ręce podczas wróżenia.

Rozlanie kawy podczas  jej serwowania  symbolizuje przypływ pieniędzy.
 Niektóre symbole od razu rzucą ci się w oczy, inne będą wymagały większej  koncentracji i wyobraźni. Wszystko ma znaczenie, zarówno kształt wielkość, jak i położenie.

Symbole w pobliżu uszka filiżanki po prawej stronie oznaczają najbliższą przyszłość,  po lewej to, co nam przyniesie los do 1 roku i odnoszą się bezpośrednio do Ciebie lub Twoich bliskich.
Symbole przezroczyste – dotyczą życia uczuciowego, emocji, relacji w związku.

Symbole ciemne – czekają Cię zmiany w pracy lub sytuacji zdrowotnej. Im jest ich więcej, tym bardziej burzliwe będą zmiany.
Samo dno uważa się za miejsce złowróżbne. Odczyt powinien zawierać obraz całościowy, zarówno rozważanie ogólnego stanu filiżanki, jak i zauważenie pojedynczych symboli. Wielkość symboli  uwydatnia ważność  danej kwestii, np. symbol małej filiżanki symbolizuje  mały awans, dużej - większy awans. Zatem bierzemy pod uwagę rozmiar, proporcje, wzajemny układ i wyrazistość symboli ; mniej wyraźny obraz oznacza, że jego charakter zostaje osłabiony.
Cyfry mogą oznaczać godziny, dni, miesiące, lata, daty. Litery mogą tworzyć słowa a także inicjały jakiejś osoby. Kropki oznaczają pieniądze.

Symbole dobrych znaków: amulet, anioł, arka, ryba,

Symbole złych znaków: bęben, chmury, czarna flaga, czaszka,

Miłej zabawy niech poprowadzi cię intuicja.

A

Anioł - dobre wiadomości, ochrona, powodzenie w interesach.

Aligator - zdrada, wypadek.

Alpy – wyniosłe szczyty.

Antena – plotki, skandal.

Arkada - ślub, podróż zagraniczna.

Armata - miłe złego początki.

Arka – odnalezienie wyjścia z niebezpiecznej sytuacji.

Atramentowy kleks - wstyd

B

Bagnet- niebezpieczeństwo.

Balon – polepszenie pozycji.

Baran – unikniesz kłopotów.

Beczka - wspaniała zabawa.

Bicz – niedola.

Bluszcz – przyjaźń.

Błazen- bądź ostrożna.

Bęben – plotki.

Bochenek – dobrobyt.

Bomba –kłopoty, niepowodzenia.

Borsuk – komfortowe życie.

Brama - dobre zrządzenie losu.

Bransoletka – związek, spółka.

Brzytwa – kłótnie i spory.

Bratek – życzliwość przyjaciół.

Bukiet – powodzenie, szczęście i bogactwo.

Buława – władza i wysoki urząd.

Bumerang – zbieranie plonów.

But - przyjaciel pomoże ci w kłopotach.

Butelka - wiele przyjemności.

Busola - podróż

Byk - dobrobyt

C

Cygaro – niespełnione marzenia..

Ciastko – uroczystość, przyjęcie.

Chleb - marnujesz czas na błahostki.

Chmury - kłopoty nadchodzą wielką falą.

Chochla – pomoc od przyjaciela.

Chodak – zadowolenie.

Cyrkiel – otrzymasz propozycję pracy.

Czajnik –konferencja, choroba.

Czapka - niekorzystny zbieg okoliczności.

Czapla – samotność.

Czaszka - niebezpieczeństwo

D

Dąb – długie życie, dobrobyt.

Diabeł - ktoś ma na ciebie negatywny wpływ.

Dłoń - przyjacielska wizyta.

Dom - bezpieczeństwo.

Drabina - podwyżka w pracy, awans.

Droga – podróż.

Drzewa – dobrobyt.

Dyby – przeszkody, ograniczenia.

Dynia – przyrost, zmiana.

Dzbanek - pomoc.

Dzwon – nowiny,  dwa dzwony sukces.

Dżokej - szczęście na loterii.

F

Filiżanka - awans lub podwyżka pensji.

Figa – dobrobyt, płodność.

Fiołek – skromność, wierność.

Flaga - niebezpieczeństwo.

Fort – dobra pozycja.

Fontanna - wiele miłych chwil w gronie przyjaciół.

Fortepian – harmonia, zgoda.

G

Gad – zdrada, złośliwość.

Ganek – nowości.

Garnek – pomoc.

Gęś - nieproszeni goście.

Gitara - zakochasz się.

Girlanda – zaszczyty i sukces.

Głowa - szansa na poprawienie sytuacji finansowej.

Gniazdo - zgoda w rodzinie.

Gołąb – spokój i szczęście.

Gołębnik – szczęśliwe małżeństwo.

Góra - wiele przeszkód w osiągnięciu zamierzonego celu, ambicji.

Grabie - uporządkuj nieuregulowane sprawy, bo popadniesz w kłopoty.

Grób – straty.

Gruszka - dodatkowa praca i dodatkowe pieniądze.

Grzebień - wróg udaje przyjaciela.

Grzyb – wzrost, ekspansja.

Gwóźdź - zostaniesz oszukany, cierpienie.

Gwiazda - doskonały okres w każdej dziedzinie życia.

H

Harfa - miłość rozkwitnie, sukces.

Hełm – propozycja.

Huśtawka – wzloty i upadki.

I

Igła - ktoś obsypie cię komplementami.

Idol – zdrada.

J

Jabłko - dobry czas na rozpoczęcie własnego biznesu.

Jajko - osiągniesz sukces.

Jarzmo – zniewolenie.

Jaskółka – awans.

Jastrząb – niebezpieczeństwo.

Jeleń – otrzymanie informacji.

Jodła – sukces.

K

Kaczka - niespodziewanie otrzymasz pieniądze.

Kadłub – bankructwo.

Kadaceusz laska Merkurego – odzyskanie sił, dobrobyt nadchodzący z zagranicy, list, wiadomość.

Kajdanki - czeka cię przykrość ze strony osoby, od której byś się tego nie spodziewał.

Kangur – uczucia.

Kapusta - ktoś posądzi cię o zdradę.

Kita – zachowaj pokorę.

Kapelusz – nowe możliwości.

Karzeł – rozczarowanie.

Kciuk – potęga, moc.

Kieliszek - niebawem miną twoje kłopoty.

Kilof – pokonanie przeszkód.

Klatka - ograniczenia.

Klepsydra - zdecyduj się na coś, bo obecnie jesteś jakby w zawieszeniu, ktoś oczekuje konkretnej odpowiedzi.

Klucz - otwierają się przed tobą nowe możliwości.

Kłoda- lenistwo.

Kobieta – szczęście przyjemności.

Kobieta w ciąży - waży się twój los w dobrą lub w złą stronę.

Kolczyk - kłótnia z przyjacielem, matką, ojcem, rodzeństwem, synem lub córką.

Kolumna - zostaniesz doceniony w pracy.

Koło - wygrana w grze losowej.

Kometa – goście z zagranicy.

Komin - jeszcze raz przemyśl ostatnio podjętą decyzję.

Koniczyna - wszelka pomyślność, fortuna.

Konik polny – ubóstwo.

Koń - krótkotrwały romans.

Korek – powodzenie.

Korona – sukces, dobrobyt, śmierć w rodzinie związana ze spadkiem dla ciebie.

Kosa - czyha na ciebie niebezpieczeństwo.

Koszyk – zbieranie plonów.

Kościół – uroczystości.

Kot - ktoś kopie pod tobą dołki, kłótnia zdrada fałszywy przyjaciel

Kotwica - podróż.

Kowadło - będziesz miał dużo pracy, ale finanse się nie poprawią.

Koza - złe wieści.

Kran – nadejście dostatku.

Krąg- pomyślność.

Kret- niebezpieczeństwo

Krowa – symbol zamożności, powiększenie majątku.

Kropka - wzmacnia znaczenie znaku, obok którego się znajduje, dużo kropek pieniądze.

Krokodyl – zdrada.

Krosno – realizacja planów.

Król - pomyślność finansowa dla twojego przyjaciela.

Królik – strach.

Kruk – kłótnie, plotki.

Krzesło – awans lub goście.

Krzyż – cierpienie, choroba, kłopoty.

Książka - będziesz musiał podjąć ważną decyzję i w którąkolwiek stronę pójdziesz, to ktoś będzie miał do ciebie żal.

Księżyc – w pełni – romans,  w fazie przybywania – nowe projekty, ubywający – straty.

Kufer – nagłe zmiany planów.

Kukurydza – zbieranie plonów.

Kura - w domu rodzinnym nastąpi zgoda.

Kwadrat – choroba, kłopoty.

Kwiat – spełnienie życzeń

L

Lampa - chociaż bardzo się starasz, to nikt tego nie doceni.

Lampart – ukryci wrogowie.

Laska - czeka cię domowa impreza.

Latawiec - wszystko dobrze się ułoży.

Latarnia - ochrona

Latarnia morska - twoje plany niedługo zostaną zrealizowane, nie schodź z obranej drogi.

Laur – zaszczyty, sukces.

Lektyka – awans.

Lew – zaszczyt, awans.

Lina – ograniczenia.

Linie – postęp.

Lis – zdrada, unikaj nowych znajomości.

List – wiadomości.

Liść – wiadomości.

Lokomotywa – nowe możliwości.

Ł

Łabędź - osiągniesz wewnętrzną satysfakcję.

Łańcuch - zostaniesz zaproszony na ślub lub zaręczyny.

Łasica – podstęp, fałsz.

Łopata - zostaniesz poproszony o rozstrzygnięcie sporu.

Łódź – krótka podróż.

Łóżko – choroba.

Łuk - czeka cię daleka podróż.

Łyżka - zostaniesz poproszony o pożyczkę.

M

Maska – podstęp.

Medal – zaszczyt, wyróżnienie.

Meteor - sława

Mężczyzna – wizyta, prezent.

Miecz - kłótnia..

Mitra- zaszczyt

Miotła - to, co złe niebawem będzie już poza tobą.

Młotek - zastanów się nad własnym życiem i staraj się eliminować błędy, bo w przeciwnym razie może się to dla ciebie źle skończyć.

Most - stoisz przed wielką szansą, ale od ciebie zależy czy ją wykorzystasz.

Moneta - zysk.

Motyl - będziesz adorowany, ale to nic poważnego.

Mrówka - sukces dzięki pracowitości.

Mucha - burza w domowym zaciszu.

Muszla - czekają cię miłe złego początki.

Mysz - zostaniesz okradziony lub coś zgubisz.

N

Namiot - jeśli ktoś będzie namawiał cię na wyjazd nie opieraj się, bo warto wyjechać.

Narcyz -  szczęście, sukces i przyjemności.

Naparstek- zmiany w domu.

Naszyjnik _ zaszczyt.

Niemowlę - nieszczęścia chodzą parami.

Nietoperz – ukryci wrogowie, spóźnisz się tam, gdzie nie wolno ci się spóźniać.

Niedźwiedź - niebezpieczeństwo

Noga - podejmij ryzyko, opłaci się.

Nos - awans.

Nosorożec - krótka sprzeczka.

Nożyczki - twoje złe samopoczucie odbije się na domowych stosunkach.

Nóż - spalisz za sobą mosty, raz na zawsze.

Nurkowanie - zagrożenie

O


Obcas - rozwiązanie problemu.

Ogień - gniew.

Oko - zachowaj czujność.

Okno - możesz liczyć na przyjaciela.

Ołówek - korzystne operacje handlowe.

Ośmiornica - źli ludzie czyhają na twój błąd.

Osa - szkoda.

Osioł - fortuna, spadek.

Owad - czas podjąć konkretne decyzje.

Owca - dobrobyt, sukces.

Orzeł- zmiana na lepsze

P

Paczka- prezent, niespodzianka.

Pająk - pomyślne wieści, być może nawet przypływ gotówki.

Palma - sukces, ukoronowany zaszczytami.

Pałka - napaść.

Paproć - zostaniesz zdradzony.

Papuga - będzie bohaterem skandalu towarzyskiego.

Parasol - będziesz potrzebował pomocy.

Paw - twój los potoczy cię dziwnie i bardzo niespodziewanie.

Pętla - ktoś próbuje zastawić na Ciebie sidła.

Pierścień – zaręczyny.

Pielęgniarka - choroba.

Pies - nowo poznany człowiek zostanie twoim przyjacielem.

Pieszy - otrzymanie wiadomości.

Pięść - zażegnaj nieporozumienia, bo w tym sporze nie masz racji.

Piła - niezgoda.

Piłka - wszystko potoczy się swoim torem, a ty nie będziesz miał na to wpływu.

Piramida - będziesz się piął w hierarchii towarzyskiej lub zawodowej.

Pióro - przeszkoda w osiągnięciu sukcesu.

Pistolet - w najbliższym czasie nie podejmuj ważkich decyzji.

Plecak - podróż.

Płaszcz - podstęp.

Płot - ktoś będzie chciał cię powstrzymać, ale ty się nie dawaj.

Podkowa - czeka cię wszystko, co dobre.

Pojedynek - osobista walka.

Policjant - miej się na baczności, bo niedobry człowiek chce ci zaszkodzić.

Potwór - strach.

Powóz - dobrobyt uzyskany dzięki innym.

Profil - nowe znajomości.

Przecinek – przerwa.

Przepaść - grozi Ci niebezpieczeństwo.

Pszczoła - szczęście, dobre wiadomości.

Ptak - pozytywne wieści.

Puchar - nagroda.

R

Rajstopy - podróż.

Rakieta tenisowa - walka.

Rekin - niebezpieczeństwo.

Ręka - przyjacielska wizyta.

Ropucha - pochlebstwo, fałszywego przyjaciela.

Rozwidlenie - podjęcie, ważnej decyzji.

Róg - bogactwo, dobre wiadomości.

Róża - ktoś chce koniecznie, abyś był jego przyjacielem.

Ryba - nieoczekiwane szczęście.

S

Sakiewka - zysk

Samochód - nie bądź nieczuły, bo możesz więcej stracić niż zyskać.

Samolot – niespodziewana podróż.

Sanie - awans.

Schody - znaczna poprawa sytuacji finansowej.

Serce - powodzenie w miłości.

Sęp - symbol okrucieństwa i złodziejstwa.

Siatka - pułapka.

Siekiera - uda ci się przezwyciężyć chorobę lub inne niedogodności życiowe.

Sierp - ciężka praca zaowocuje.

Siodło - łap szybko okazję.

Skała - przeszkoda.

Skorpion - mściwość.

Skrzydła - wiadomości.

Skrzypce -niezależność.

Słoń - wykażesz się życiową mądrością.

Słońce - czeka cię sama pomyślność.

Smok - nastąpi zmiana w twoim życiu, której zupełnie się nie spodziewasz.

Sokół - wróg.

Sowa - ktoś cię obmawia, choroba.

Spadochron - przez przypadek unikniesz niebezpiecznej sytuacji.

Spirala - awans.

Spodnie - plotki.

Stopa - podejmij ryzyko, opłaci się.

Statek - pomyślność.

Ster - opaczność wskaże ci drogę.

Stół - spędzisz czas w miłym towarzystwie.

Strzała - otrzymasz przykrą wiadomość.

Strzelba - wymierzony w ciebie atak.

Syrena - kuszenie, wabienie.

Szczotka - małe zmartwienia zostaną rozproszone.

Szczur - zostaniesz oszukany, być może nawet zdradzony.

Szczypce - unikaj sporów, bo mogą Cię doprowadzić do procesu sądowego.

Szkielet - niespodziewany, poważny upływ gotówki.

Szubienica - pomyśl o sobie, mniej myśl o innych.

Sztaluga -sukces, pusta - rozczarowanie.

Sztylet - skryty cios ze strony wroga.

Ś

Ślimak - powoli ale pewnie.


Świeca - jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy musisz się dokształcać.

Świnia - weź się do pracy, bo pieniądze leżą na ulicy, trzeba tylko więcej silnej woli.

Śmiecie - chaos.

Śruba - postęp.

Świeca - działalność charytatywna.


T

Taczki - spotkanie przy dużej ilości alkoholu.

Telefon - przez zapominalstwo stracisz swoją szansę.

Tęcza - nadzieja.

Tory - przyszłość maluje się ciemnych barwach.

Trójkąt - jeśli skierowany jest do góry sukces, jeśli w dół porażka.

Tratwa - pomoc.

Trójnóg -  odkryta tajemnica.

Trójząb - jeśli skierowany jest do góry zapowiada sukces.

Trumna - choroba.

Twarz -  jest to dobry znak jeśli twarz jest ładna nowe znajomości.

U

Ucho - dowiesz się, kto twój wróg, kto przyjaciel.

Ul - zadowolenie w sprawach rodzinnych.

Urna - szansa, wygrana na loterii.

Uzda - cierpienie prze znajomych.

W

Wachlarz - opowiadasz zbyt wiele plotek, które obrócą się przeciw tobie.

Waga - sprawiedliwość jeśli szale są w równowadze, jeśli nie proces sądowy.

Wahadło - uporządkowanie spraw.

Wazon - los zatoczy koło.

Wąż - jesteś w niebezpieczeństwie.

Wiatrak - tylko ciężką praca osiągniesz sukces.

Wieloryb - nie oczekuj gwiazdki z nieba, zorganizuj swój biznes, bo masz ku temu predyspozycje.

Wielbłąd – niespodziewana podróż.

Wieloryb - osiągniesz wysokie stanowisko.

Wieniec - zdobędziesz więcej niż oczekiwałeś.

Wieżyczka - wysokie stanowisko.

Wilk - intrygi.

Winogrona - wiele drobnych, acz uciążliwych kłopotów

Wiosło - ktoś poda ci pomocną dłoń, chociaż wcale byś się od tej osoby tego nie spodziewał.

Włócznia - napaść.

Wodospad - spadnie na ciebie grad dobrych wiadomości.

Wodze - dobra rada.

Wóz - spadek.

Wrak - nieszczęście.

Wulkan - wpadniesz we wściekłość i będziesz tego żałował.

Z

Zając - nie czekaj jak rozwinie się sytuacja, poszukaj dobrego wyjścia.

Zakonnica - podstęp przez ukochana osobę.

Zamek - ktoś jest wobec ciebie nieszczery.

Zebra - zagraniczne przygody.

Zegar - zabezpiecz się finansowo na przyszłość.

Znak zapytania - przez swoje wahanie możesz ponieść stratę.

Ż

Żaba - fałszywa duma.

Żołądź - powodzenie w sprawach pieniężnych.

Żołnierz - zwalczanie przeciwności.

Żółw - zostaniesz skrytykowany.

Żyrafa - za dużo mówisz, a to może zostać wykorzystane przeciw tobie. W każdą środę mapa kartograficzna (grafika) wybranego kontynentu gratis!

4 komentarze:

 1. Jeśli po trzykrotnym zakręceniu filiżanki- fusy ułożą się po całym naczyniu wróży to urozmaicenie życia.
  Jeśli najwięcej fusów skupiło się na wysokości uszka od filiżanki, zwiastuje to wróżbę na temat spraw uczuciowych
  Jeśli natomiast fusy znajdują się bliżej dna naczynia- wróżba spełni się w bardzo krótkim czasie. twojeprzeznaczenie.com.pl/Wrozby-z-fusow-herbacianych.html

  Aby powróżyć sobie ta metodą musimy puścić wodzę fantazji i wczuć się w naszą intuicję.
  Oto kilkadziesiąt interpretacji kształtów

  OdpowiedzUsuń
 2. wypróbuję na następnym babskim wieczorze ! strasznie dziękuję za ważne wskazówki! pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mój blog jest przydatny :-) Pozdrawiam

   Usuń